Україна

GSK є глобальною біофармацевтичною компанією з метою об’єднати науку, технології та талант, щоб разом попередити хвороби.

Ми прагнемо позитивно вплинути на здоров’я 2,5 мільярдів людей протягом наступних 10 років. Наші сміливі амбіції щодо пацієнтів відображені в нових зобов’язаннях щодо росту та поступових змін у продуктивності.

Ми надаємо перевагу інноваціям у вакцинах та спеціалізованих ліках задля максимальної концентрації на зростаючих можливостях профілактики та лікування хвороб. В основі цього лежать наші дослідження та розробки, спрямовані на науку про імунну систему, генетику людини та передові технології, а також наші провідні світові можливості в розробці вакцин і лікарських засобів. Ми зосередимося на чотирьох терапевтичних напрямках: інфекційні захворювання, ВІЛ, онкологія та імунологія.

Компанія GSK більше 25 років присутня на українському ринку для забезпечення пацієнтів якісними лікарськими засобами. Наразі GSK працює в Україні у вигляді ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна». У компанії працюють більш ніж 200 співробітників у всіх куточках країни.

GSK в Україні активно втілює в життя принципи прозорості, чесності та добросовісності, поваги та орієнтації на пацієнта. Ми прагнемо діяти відповідально та забезпечувати, щоб наші цінності були вбудовані в нашу культуру та прийняття рішень, адже це допомагає нам краще відповідати очікуванням суспільства. Місія та цінності завжди в основі всього, що ми робимо для пацієнтів, спеціалістів охорони здоров’я (СОЗ), суспільства та своїх співробітників.

 


Станом на січень 2023 року в Україні зареєстровано 70 рецептурних лікарських засобів виробництва GSK. Розробляючи стратегію для України, ми підтримуємо збалансований портфель препаратів для задоволення потреб пацієнтів у різних терапевтичних сферах: респіраторні та дерматологічні препарати, антибіотики, противірусні засоби, тощо. Деякі протиастматичні препарати виробництва GSK включені до системи реімбурсації в рамках національної державної програми «Доступні ліки».

Back to top

Компанія GSK є одним з лідерів у постачанні вакцин серед інших фармацевтичних компаній, що представлені в Україні. Станом на січень 2023 року в Україні зареєстровані 20 вакцин. Вакцини GSK постачаються в Україну як для задоволення потреб приватного ринку, так і для забезпечення потреб Національної програми імунізації.

Back to top

Реакція компанії GSK на ситуацію в Україні

Разом із світовою спільнотою ми поділяємо глибоку стурбованість трагічними подіями, що відбуваються в Україні. Ми вживаємо заходів, керуючись нашою метою, а також як компанія, чия діяльність присвячена здоров’ю та турботі про людей і пацієнтів.

Нашими першочерговими пріоритетами є безпека та благополуччя працівників GSK, де б вони не знаходилися. Ми також зосереджуємося на тому, щоб наша продукція досягала людей, які її потребують, включно з підтримкою гуманітарних заходів в Україні та сусідніх країнах.

Ми засуджуємо бойові дії, а також шкоду та страждання, які вони завдають людям в Україні та за її межами. Події, що відбуваються, різко суперечать нашим цілям і непохитній вірі в те, що до всіх людей слід ставитися з гідністю, повагою і людяністю.

Яку гуманітарну допомогу ми надаємо?

Ми хочемо переконатися, що наші продукти потрапляють до людей, які їх потребують, і підтримуємо гуманітарні зусилля в Україні відповідно до наших моживостей:

 • Співробітники GSK по всьому світу пожертвували понад 326 307 фунтів стерлінгів організації «Врятуймо дітей» (Save the Children) і Червоному Хресту (Red Cross), які компанія подвоїла.
 • GSK надає цільову гуманітарну підтримку через неурядові організації (НУО), що є нашими довгостроковими партнерами, які мають локальні команди в Україні та сусідніх країнах. Ми продовжуватимемо реагувати на розвиток ситуації, керуючись нашими гуманітарними принципами.
 • Ми пожертвували 3,25 мільйона фунтів стерлінгів Червоному Хресту (Red Cross) та організації «Врятуймо дітей» (Save the Children), які надають їжу, воду, першу допомогу, ліки, теплий одяг та притулок людям в Україні та біженцям на кордоні.
 • Ми також пожертвували 1 мільйон фунтів стерлінгів Crown Agents (НУО, яка співпрацює з Міністерством охорони здоров’я України протягом останніх 20 років) для фінансування медичних наборів для лікування травм. І ми ведемо з ними термінові дискусії щодо того, як ми можемо продовжувати постачати основні ліки в Україну
 • Ми пожертвували 2 мільйони фунтів стерлінгів через організацію «Глобальний фонд» (Global Fund), щоб допомогти підтримувати лікування ВІЛ і туберкульозу, діагностику та замісну терапію опіоїдами для внутрішньо переміщених осіб і важкодоступних громад, які вразливі до переривання лікування.
 • Через компанію «ВііВ Хелскер» (ViiV Healthcare) ми надали понад 10 000 упаковок антиретровірусних препаратів національним програмам з ВІЛ/СНІДу та партнерським НУО у 4 країнах для підтримки людей з ВІЛ, які постраждали від військового конфлікту. Це включає в себе значну пожертву препарату Tivicay для дітей, які живуть з ВІЛ в Україні, а також пожертви на підтримку постійного доступу до лікування ВІЛ для переміщених осіб у сусідніх країнах.
 • «ВііВ Хелскер» (ViiV Healthcare) також надає фінансування у розмірі понад 850 000 фунтів стерлінгів від ініціативи «Позитивна дія» (Positive Action) 12 громадським організаціям для підтримки гуманітарної діяльності як в Україні, так і в сусідніх країнах.
 • Ми пожертвували понад 600 000 одиниць ліків і споживчих товарів, в тому числі антибактеріальні засоби, ліки від астми, засоби для лікування хворих на епілепсію та знеболюючі, Міністерству охорони здоров’я України та іншим місцевим партнерам, напряму від компанії або через організацію «Пряма допомога» (Direct Relief), нашого довгострокового партнера з гуманітарної передачі продуктів.

Наші команди GSK у сусідніх країнах пожертвували місцевим благодійним організаціям додаткові 23 000 упаковок медичної продукції та 100 000 фунтів стерлінгів.

Компанія GSK в Росії

Ситуація в Росії є складною та швидко змінюється, і ми будемо продовжувати переглядати наш підхід.

Нашими пріоритетами є підтримка працівників GSK та забезпечення доступу пацієнтів до ліків та вакцин.

 • Ми підтримуємо глобальні санкції і та повністю їх дотримуємося. Ми вжили застережні заходи, щоб максимально зупинити будь-яку пряму участь і підтримку російського уряду та військових.
 • Відповідно до нашої мети підтримувати здоров’я людей, незалежно від раси, статі, національності, етнічної приналежності, мови чи релігії, ми вважаємо, що кожен має право на доступ до медичної допомоги, і, як інноваційна компанія та постачальник необхідних ліків і вакцин, ми несемо відповідальність щоб зробити їх доступними, поки ми маємо таку можливість.
 • Ми продовжуємо постачати ліки та вакцини в Росію. Там, де ми відчуваємо труднощі з їх доставкою, ми віддаватимемо пріоритет постачанню продуктів, які є суттєво важливими для здоров’я людей (завжди з дотриманням санкцій). Таке визначення пріоритетів враховуватиме медичну критичність, потреби пацієнтів і наявність альтернатив.
 • Ми припинили рекламувати нашу продукцію і будь-який прибуток, який ми отримаємо від нашої діяльності в Росії у цей час, буде використано на підтримку зусиль з надання гуманітарної допомоги.
 • Ми не розпочинаємо жодних нових клінічних досліджень і не будемо залучати нових пацієнтів до наявних клінічних досліджень.

Контакти

ГлаксоСмітКляйн Україна
Адреса: проспект Павла Тичини, 1-В
02152 м. Київ
Тел.: +380 44 585-51-85
Email: ua.office@gsk.com

Online: Patient safety reporting form (Preferred method of contact)

Email address: oax70065@gsk.com

Back to top

Ольга Воробйова, Керівник департаменту з управління каналами збуту та дистрибуції
Тел.: +380 50 415-52-40
Email: olga.s.vorobiova@gsk.com

Back to top

Розкриття даних

GSK повністю підтримує Кодекс Європейської федерації фармацевтичної промисловості та асоціацій (EFPIA) «Про індивідуальне розкриття фармацевтичними компаніями фактів передачі цінностей працівникам та організаціям сфери охорони здоров’я». Ми вважаємо, що це допомагає підвищити довіру і створити краще розуміння того, як фармацевтична галузь співпрацює зі спеціалістами охорони здоров’я.

За цим посиланнями Ви зможете прочитати більше та знайти результати розкриття інформації про виплати в Україні, відповідно до кодексу EFPIA, а також методологічну записку та інфографіку, що роз’яснює дані, викладені в звіті.

Фінансова звітність GSK Україна за 2021 рік

Фінансову звітність за рік, який закінчився 31 грудня 2021 року ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна» можна завантажити та переглянути нижче. Річна фінансова звітність з аудиторським висновком опублікована на виконання вимог абзацу 2 ч. 3 ст. 14 та п. 12 розд. V. Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV.

Освіта для СОЗ та інші корисні посилання

GSK Україна реалізувала декілька дослідницьких проектів з епідеміології для подолання конкретних наукових прогалин у респіраторній медицині (поширеність ХОЗЛ, астми та алергічного риніту), запалення (поширеність, захворюваність та використання медичних ресурсів при системному червоному вовчаку) та онкології (поширеність, захворюваність та використання ресурсів охорони здоров'я при хронічному лімфолейкозі) на користь пацієнтів. Усі дані епідеміології публікуються у авторитетних рецензованих медичних журналах і стали основою для подальшої ціннісної діяльності у відповідних країнах.

Важливою частиною боротьби світової спільноти зі стійкістю до антимікробних препаратів є ініційоване GSK у 2002 році міжнародне дослідження антибіотикорезистентності Survey of Antibiotic Resistance (SOAR) у країнах Близького Сходу, Африки, Латинської Америки, Азіатсько-Тихоокеанського регіону та СНД, до якого 2011 року приєдналася й Україна. SOAR вивчає чутливість основних збудників позалікарняних інфекцій дихальних шляхів до антимікробних препаратів і є незамінним інструментом у питаннях регулювання застосування антибіотиків. Дані дослідження використовують для розробки і впровадження локальних протоколів антибактеріальної терапії позалікарняних інфекцій верхніх і нижніх дихальних шляхів. Упродовж усіх років проведення дослідження SOAR – єдиний в Україні подібний міжнародний проект – є надійним джерелом якісної та науково обґрунтованої інформації про рівень антибіотикорезистентності в регіоні.

В Україні, де рівень охоплення щепленнями є вкрай низьким, GSK приділяє особливу увагу інформаційно-освітнім програмам про цінність вакцинації за допомогою організації численних освітніх програм для фахівців охорони здоров'я, батьків, журналістів, проведення таких масштабних заходів, як щорічний Вакцинний саміт.

Наші працівники медичного підрозділу забезпечують постійний науковий діалог з експертами в галузі охорони здоров'я, вирішуючи потреби наукової спільноти в нових наукових даних та надійній медичній інформації щодо вакцинації, респіраторної та антиінфекційної медицини.


 • Унікальний інформаційно-сервісний ресурс moi-privivki.com, створений для підвищення обізнаності населення України про важливі аспекти вакцинації.
 • Фахівці охорони здоров’я можуть ознайомитися з інструкціями для медичного застосування рецептурних лікарських засобів за посиланням https://gskpro.com/en-ua/
 • Спеціалісти охорони здоров’я можуть ознайомитись із переліком деяких рецептурних препаратів, професійними статтями та відеороликами за посиланням https://gsk.apteka.ua/
Back to top

Просимо зауважити, що група компаній GSK не несе відповідальності за інформацію, розміщену на сайтах третіх сторін.

©2001-2023 група компаній GSK або їх ліцензіар. Торгові марки належать або використовуються за ліцензією групою компаній GSK.У матеріалах використано ілюстрації, які є гіпотетичними випадками і не передбачають, що зображені моделі зазнавали медичних втручань або страждали від захворювань.

Сторінка призначена для користувачів, які знаходяться в Україні