Україна

GSK є глобальною біофармацевтичною компанією з метою об’єднати науку, технології та талант, щоб разом попередити хвороби.

Ми прагнемо позитивно вплинути на здоров’я 2,5 мільярдів людей протягом наступних 10 років. Наші сміливі амбіції щодо пацієнтів відображені в нових зобов’язаннях щодо росту та поступових змін у продуктивності.

Ми надаємо перевагу інноваціям у вакцинах та спеціалізованих ліках задля максимальної концентрації на зростаючих можливостях профілактики та лікування хвороб. В основі цього лежать наші дослідження та розробки, спрямовані на науку про імунну систему, генетику людини та передові технології, а також наші провідні світові можливості в розробці вакцин і лікарських засобів. Ми зосередимося на чотирьох терапевтичних напрямках: інфекційні захворювання, ВІЛ, онкологія та імунологія.

Компанія GSK більше 25 років присутня на українському ринку для забезпечення пацієнтів якісними лікарськими засобами. Наразі GSK працює в Україні у вигляді ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна». У компанії працюють більш ніж 200 співробітників у всіх куточках країни.

GSK в Україні активно втілює в життя принципи прозорості, чесності та добросовісності, поваги та орієнтації на пацієнта. Ми прагнемо діяти відповідально та забезпечувати, щоб наші цінності були вбудовані в нашу культуру та прийняття рішень, адже це допомагає нам краще відповідати очікуванням суспільства. Місія та цінності завжди в основі всього, що ми робимо для пацієнтів, спеціалістів охорони здоров’я (СОЗ), суспільства та своїх співробітників.

Рецептурні препарати

Станом на січень 2023 року в Україні зареєстровано 70 рецептурних лікарських засобів виробництва GSK. Розробляючи стратегію для України, ми підтримуємо збалансований портфель препаратів для задоволення потреб пацієнтів у різних терапевтичних сферах: респіраторні та дерматологічні препарати, антибіотики, противірусні засоби, тощо. Деякі протиастматичні препарати виробництва GSK включені до системи реімбурсації в рамках національної державної програми «Доступні ліки».

Back to top

Вакцини

Компанія GSK є одним з лідерів у постачанні вакцин серед інших фармацевтичних компаній, що представлені в Україні. Станом на січень 2023 року в Україні зареєстровані 20 вакцин. Вакцини GSK постачаються в Україну як для задоволення потреб приватного ринку, так і для забезпечення потреб Національної програми імунізації.

Back to top

Реакція компанії GSK на ситуацію в Україні

Разом із світовою спільнотою ми поділяємо глибоку стурбованість трагічними подіями, що відбуваються в Україні. Ми вживаємо заходів, керуючись нашою метою, а також як компанія, чия діяльність присвячена здоров’ю та турботі про людей і пацієнтів.

Своїми діями ми хочемо продемонструвати, що засуджуємо цю неспровоковану агресію та шкоду, заподіяну народу України, і рішуче підтримуємо реакцію урядів у всьому світі, включно з санкціями.

Гуманітарна підтримка

Ми надаємо адресну гуманітарну підтримку через неурядові організації (НУО), що є нашими довгостроковими партнерами, які мають команди на місцях в Україні та сусідніх країнах. Ми продовжуватимемо реагувати  у міру розвитку ситуації, керуючись нашими гуманітарними принципами.

 • Ми пожертвували 3,25 мільйона фунтів стерлінгів Червоному Хресту (Red Cross) та організації «Врятуймо дітей» (Save the Children), які надають їжу, воду, першу допомогу, ліки, теплий одяг та притулок людям в Україні та біженцям на кордоні.
 • Ми пожертвували 250 000 фунтів стерлінгів компанії «Краун Ейджентс» (Crown Agents) (НУО, що співпрацює з Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ) протягом останніх 20 років) для фінансування 2 500 медичних травматологічних наборів; і ведемо з ними переговори  щодо  продовження поставок основних ліків в Україну.
 • Через компанію «ВііВ Хелскер» (ViiV Healthcare) ми надаємо значні пожертвування у вигляді антиретровірусних препаратів ВООЗ, національним програмам зі СНІДу та партнерським НУО для підтримки дітей та дорослих з ВІЛ, які постраждали від військового конфлікту. Компанія «ВііВ» також виділила більше 600 000 фунтів стерлінгів з резервного фонду для існуючих партнерів у рамках нашої програми «Позитивні дії» (Positive Action).
 • На додаток до пожертвувань компанії GSK, наші співробітники по всьому світу пожертвували понад 300 000 фунтів стерлінгів організації «Врятуймо дітей» і Червоному Хресту, які компанія подвоїла.
 • Ми підтримали  термінові запити  МОЗ України стосовно лікарських засобів, безоплатно передавши 500 тис. одиниць ліків та споживчих товарів із нашого складу під Києвом, в тому числі антибіотики, ліки від астми, засоби для лікування хворих на епілепсію та знеболюючі засоби.
 • Наші команди GSK у сусідніх країнах пожертвували місцевим благодійним організаціям додаткові 23 000 упаковок медичної продукції та 100 000 фунтів стерлінгів.

Компанія GSK в Росії

Ситуація в Росії є складною та швидко змінюється, і ми будемо продовжувати переглядати наш підхід.

Нашими пріоритетами є підтримка працівників GSK та забезпечення доступу пацієнтів до ліків та вакцин.

 • Ми підтримуємо глобальні санкції і та повністю їх дотримуємося. Ми вжили застережні заходи, щоб максимально зупинити будь-яку пряму участь і підтримку російського уряду та військових.
 • Відповідно до нашої мети підтримувати здоров’я людей, незалежно від раси, статі, національності, етнічної приналежності, мови чи релігії, ми вважаємо, що кожен має право на доступ до медичної допомоги, і, як інноваційна компанія та постачальник необхідних ліків і вакцин, ми несемо відповідальність щоб зробити їх доступними, поки ми маємо таку можливість.
 • Ми продовжуємо постачати ліки та вакцини в Росію. Там, де ми відчуваємо труднощі з їх доставкою, ми віддаватимемо пріоритет постачанню продуктів, які є суттєво важливими для здоров’я людей (завжди з дотриманням санкцій). Таке визначення пріоритетів враховуватиме медичну критичність, потреби пацієнтів і наявність альтернатив.
 • Ми припинили рекламувати нашу продукцію і будь-який прибуток, який ми отримаємо від нашої діяльності в Росії у цей час, буде використано на підтримку зусиль з надання гуманітарної допомоги.
 • Ми не розпочинаємо жодних нових клінічних досліджень і не будемо залучати нових пацієнтів до наявних клінічних досліджень.

Ми засуджуємо бойові дії, а також шкоду та страждання, які вони завдають людям в Україні та за її межами. Події, що відбуваються, різко суперечать нашим цілям і непохитній вірі в те, що до всіх людей слід ставитися з гідністю, повагою і людяністю.

Контакти

ГлаксоСмітКляйн Україна
Адреса: проспект Павла Тичини, 1-В
02152 м. Київ
Тел.: +380 44 585-51-85
Email: ua.office@gsk.com

Повідомлення про небажані явища

Скарги на якість препарату

Контакти для ЗМІ

Тетяна Ткаченко, Менеджер з розвитку тендерного сегменту та ціноутворення
Тел.: +380 44 585-51-85
Email: tetiana.x.tkachenko@gsk.com

Back to top

Розкриття даних

GSK повністю підтримує Кодекс Європейської федерації фармацевтичної промисловості та асоціацій (EFPIA) «Про індивідуальне розкриття фармацевтичними компаніями фактів передачі цінностей працівникам та організаціям сфери охорони здоров’я». Ми вважаємо, що це допомагає підвищити довіру і створити краще розуміння того, як фармацевтична галузь співпрацює зі спеціалістами охорони здоров’я.

За цим посиланнями Ви зможете прочитати більше та знайти результати розкриття інформації про виплати в Україні, відповідно до кодексу EFPIA, а також методологічну записку та інфографіку, що роз’яснює дані, викладені в звіті.

Фінансова звітність GSK Україна за 2021 рік

Фінансову звітність за рік, який закінчився 31 грудня 2021 року ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна» можна завантажити та переглянути нижче. Річна фінансова звітність з аудиторським висновком опублікована на виконання вимог абзацу 2 ч. 3 ст. 14 та п. 12 розд. V. Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV.

Освіта для СОЗ та інші корисні посилання

GSK Україна реалізувала декілька дослідницьких проектів з епідеміології для подолання конкретних наукових прогалин у респіраторній медицині (поширеність ХОЗЛ, астми та алергічного риніту), запалення (поширеність, захворюваність та використання медичних ресурсів при системному червоному вовчаку) та онкології (поширеність, захворюваність та використання ресурсів охорони здоров'я при хронічному лімфолейкозі) на користь пацієнтів. Усі дані епідеміології публікуються у авторитетних рецензованих медичних журналах і стали основою для подальшої ціннісної діяльності у відповідних країнах.

Важливою частиною боротьби світової спільноти зі стійкістю до антимікробних препаратів є ініційоване GSK у 2002 році міжнародне дослідження антибіотикорезистентності Survey of Antibiotic Resistance (SOAR) у країнах Близького Сходу, Африки, Латинської Америки, Азіатсько-Тихоокеанського регіону та СНД, до якого 2011 року приєдналася й Україна. SOAR вивчає чутливість основних збудників позалікарняних інфекцій дихальних шляхів до антимікробних препаратів і є незамінним інструментом у питаннях регулювання застосування антибіотиків. Дані дослідження використовують для розробки і впровадження локальних протоколів антибактеріальної терапії позалікарняних інфекцій верхніх і нижніх дихальних шляхів. Упродовж усіх років проведення дослідження SOAR – єдиний в Україні подібний міжнародний проект – є надійним джерелом якісної та науково обґрунтованої інформації про рівень антибіотикорезистентності в регіоні.

В Україні, де рівень охоплення щепленнями є вкрай низьким, GSK приділяє особливу увагу інформаційно-освітнім програмам про цінність вакцинації за допомогою організації численних освітніх програм для фахівців охорони здоров'я, батьків, журналістів, проведення таких масштабних заходів, як щорічний Вакцинний саміт.

Наші працівники медичного підрозділу забезпечують постійний науковий діалог з експертами в галузі охорони здоров'я, вирішуючи потреби наукової спільноти в нових наукових даних та надійній медичній інформації щодо вакцинації, респіраторної та антиінфекційної медицини.

Корисні посилання

 • Унікальний інформаційно-сервісний ресурс moi-privivki.com, створений для підвищення обізнаності населення України про важливі аспекти вакцинації.
 • Фахівці охорони здоров’я можуть ознайомитися з інструкціями для медичного застосування рецептурних лікарських засобів за посиланням https://gskpro.com/en-ua/
 • Спеціалісти охорони здоров’я можуть ознайомитись із переліком деяких рецептурних препаратів, професійними статтями та відеороликами за посиланням https://gsk.apteka.ua/
Back to top

Просимо зауважити, що група компаній GSK не несе відповідальності за інформацію, розміщену на сайтах третіх сторін.

©2001-2023 група компаній GSK або їх ліцензіар. Торгові марки належать або використовуються за ліцензією групою компаній GSK.У матеріалах використано ілюстрації, які є гіпотетичними випадками і не передбачають, що зображені моделі зазнавали медичних втручань або страждали від захворювань.

Сторінка призначена для користувачів, які знаходяться в Україні