Реакція компанії GSK на ситуацію в Україні
Разом із світовою спільнотою ми поділяємо глибоку стурбованість трагічними подіями, що відбуваються в Україні. Ми вживаємо заходів, керуючись нашою метою, а також як компанія, чия діяльність присвячена здоров’ю та турботі про людей і пацієнтів.
Своїми діями ми хочемо продемонструвати, що засуджуємо цю неспровоковану агресію та шкоду, заподіяну народу України, і рішуче підтримуємо реакцію урядів у всьому світі, включно з санкціями.
Гуманітарна підтримка
Ми надаємо адресну гуманітарну підтримку через неурядові організації (НУО), що є нашими довгостроковими партнерами, які мають команди на місцях в Україні та сусідніх країнах. Ми продовжуватимемо реагувати у міру розвитку ситуації, керуючись нашими гуманітарними принципами.
- Ми пожертвували 3,25 мільйона фунтів стерлінгів Червоному Хресту (Red Cross) та організації «Врятуймо дітей» (Save the Children), які надають їжу, воду, першу допомогу, ліки, теплий одяг та притулок людям в Україні та біженцям на кордоні.
- Ми пожертвували 250 000 фунтів стерлінгів компанії «Краун Ейджентс» (Crown Agents) (НУО, що співпрацює з Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ) протягом останніх 20 років) для фінансування 2 500 медичних травматологічних наборів; і ведемо з ними переговори щодо продовження поставок основних ліків в Україну.
- Через компанію «ВііВ Хелскер» (ViiV Healthcare) ми надаємо значні пожертвування у вигляді антиретровірусних препаратів ВООЗ, національним програмам зі СНІДу та партнерським НУО для підтримки дітей та дорослих з ВІЛ, які постраждали від військового конфлікту. Компанія «ВііВ» також виділила перші 200 000 фунтів стерлінгів з резервного фонду для існуючих партнерів у рамках нашої програми «Позитивні дії» (Positive Action).
- На додаток до пожертвувань компанії GSK, наші співробітники по всьому світу пожертвували понад 300 000 фунтів стерлінгів організації «Врятуймо дітей» і Червоному Хресту, які компанія подвоїла.
- Ми підтримали термінові запити МОЗ України стосовно лікарських засобів, безоплатно передавши 500 тис. одиниць ліків та споживчих товарів із нашого складу під Києвом, в тому числі антибіотики, ліки від астми, засоби для лікування хворих на епілепсію та знеболюючі засоби.
- Ми ведемо переговори з ЮНІСЕФ щодо поставок необхідних дитячих вакцин в Польщу для захисту біженців, кількість яких продовжує зростати.
Компанія GSK в Росії
Ситуація в Росії складна і швидко змінюється. Нашими пріоритетами є підтримка працівників GSK та забезпечення доступу пацієнтів до основних продуктів.
- Ми підтримуємо глобальні санкції і будемо їх дотримуватися, а також вживати застережних заходів, щоб максимально зупинити будь-яку пряму участь і підтримку російського уряду та військових.
- Ми вже припинили рекламувати нашу продукцію і тепер будемо зупиняти діяльність, пов’язану з просуванням продукції в Росії.
- Ми переходимо до пріоритезації поставок лише тих продуктів, які є суттєво важливими для здоров’я людей, поки це можливо (і відповідно до санкцій).
- Ми не починаємо жодних нових клінічних досліджень і не будемо залучати нових пацієнтів до наявних клінічних досліджень.
- Будь-який прибуток, який ми отримаємо від наших операцій у Росії у цей час, буде використано на підтримку зусиль з надання гуманітарної допомоги.
Ми будемо продовжувати активно переглядати наш підхід, оскільки обставини продовжують швидко змінюватися.
Ми засуджуємо бойові дії, а також шкоду та страждання, які вони завдають людям в Україні та за її межами. Події, що відбуваються, різко суперечать нашим цілям і непохитній вірі в те, що до всіх людей слід ставитися з гідністю, повагою і людяністю.
Інформація дійсна станом на 6.04.2022 р. Більше детальну та актуальну інформацію можна знайти за посиланням https://www.gsk.com/en-gb/media/resource-centre/our-response-to-the-situation-in-ukraine/
Повідомлення про інвестиційний спір
16 грудня 2021 року Велком Лімітед, єдиний учасник ТОВ "ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна" направила Міністерству юстиції України повідомлення про інвестиційний спір проти держави Україна з метою захисту своїх прав.
Компанії групи GSK вже понад 25 років забезпечують українців якісними ліками. В українських компаніях групи GSK працює майже 400 працівників.
Повідомлення про інвестиційний спір пов’язано із прийнятими АМКУ рішеннями про начебто порушення ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна» (GSK Україна) та українськими дистриб’юторами законодавства про захист економічної конкуренції, якими на GSK Україна накладено сукупний штраф у розмірі понад 4,8 млн. грн.
GSK вважає, що рішення АМКУ порушує права GSK як іноземного інвестора відповідно до Угоди між Великобританією та Україною про сприяння та взаємний захист інвестицій.
GSK сподівається на всебічний та ґрунтовний розгляд повідомлення про інвестиційний спір із застосуванням механізмів Угоди між Великобританією та Україною про сприяння та взаємний захист інвестицій. Переконані, що мирне врегулювання інвестиційного спору буде в найкращих інтересах держави та інвесторів.
NP-UA-NA-WCNT-210009/Підготовлено:16.12.2021
Компанія GSK більше 25 років присутня на українському ринку для забезпечення пацієнтів якісними лікарськими засобами. Глобальна стратегія GSK втілюється в Україні двома юридичними особами: ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна» та ТОВ «ГЛАКСОСМІТКЛАЙН ХЕЛСКЕР ЮКРЕЙН Т.О.В.» . У компанії працюють більш ніж 400 співробітників у всіх регіонах країни.
GSK в Україні активно втілює в життя принципи прозорості, чесності та добросовісності, поваги та орієнтації на пацієнта. Ми прагнемо діяти відповідально та забезпечувати, щоб наші цінності були вбудовані в нашу культуру та прийняття рішень, адже це допомагає нам краще відповідати очікуванням суспільства. Місія та цінності завжди в основі всього, що ми робимо для пацієнтів, спеціалістів охорони здоров’я (СОЗ), суспільства та своїх співробітників.
Компанія приділяє багато уваги питанню покращення доступності лікарських засобів для пацієнтів в Україні.
- З 2017 року деякі протиастматичні препарати виробництва компанії GSK включені до системи реімбурсації в рамках Національної державної програми «Доступні ліки». Згідно з цією програмою, пацієнти з БА можуть отримувати дані препарати, в разі призначення лікарем, на безоплатній основі або з незначною доплатою в аптеках, які приєдналися до ініціативи уряду.
- Із 2002 року вакцини GSK постачаються для задоволення потреб Національної програми імунізації. А з 2007 року GSK є одним з лідерів у постачанні вакцин для потреб приватного ринку вакцин.
- У 2016 році компанія VIIV Healthcare розширила діючу ліцензійну угоду з Патентним пулом на лікарські засоби заради підвищення доступу до сучасної АРВ-терапії (антиретровірусна терапія) у країнах з низьким рівнем доходу та країнах з непереборною епідемією ВІЛ/СНІД (включаючи Україну).
За внесок у розвиток фармацевтичної галузі GSK Україна отримала визнання авторитетних представників спільноти:
- У 2018 році ми отримали премію «Панацея». Багаторічні освітні та інформаційні ініціативи GSK щодо цінності вакцинації для спеціалістів охорони здоров’я та громадськості були визначені як Найкращий проект 2018 року (вперше в історії GSK Україна).
- У 2017 році GSK була визнана Першим незалежним фармацевтичним бізнес-порталом Pharma.net.ua як найбільш відкрита та прозора фармацевтична компанія у взаємодії зі ЗМІ, що формує нові стандарти публічності та впливає на громадську думку щодо фармацевтичної галузі України.
Соціальна відповідальність є основою ведення бізнесу в роботі всіх представництв GSK. Окрім пошуку та розробки нових лікарських засобів для лікування та попередження COVID-19, GSK підтримує суспільство, надаючи допомогу пацієнтам та медпрацівникам. GSK Україна теж зробила свій внесок у боротьбу з COVID-19 в Україні, підтримуючи безперервність постачання лікарських засобів та вакцин для пацієнтів, піклуючись про здоров’я співробітників та долучившись до ініціативи благодійного фонду «Пацієнти України», завдяки якій тисячі медиків забезпечено захистом від COVID-19. Так, в рамках ініціативи GSK Україна було надано благодійну грошову допомогу для забезпечення засобами індивідуального захисту медичних працівників лікарень, що найбільш потребували допомоги в період пандемії.
Контакти
Адреса: проспект Павла Тичини, 1-В
02152 м. Київ
Email: ua.office@gsk.com
Рецептурні препарати

Станом на жовтень 2021 року в Україні зареєстровано 92 рецептурних лікарських засобів виробництва GSK. Розробляючи стратегію для України, ми підтримуємо збалансований портфель препаратів для задоволення потреб пацієнтів у різних терапевтичних сферах: респіраторні та дерматологічні препарати, антибіотики, противірусні засоби, тощо.
З 2017 року деякі протиастматичні препарати виробництва GSK включені до системи реімбурсації в рамках національної державної програми «Доступні ліки».
Безрецептурна продукція

Компанія GSK Consumer Healthcare в Україні фокусується на дистрибуції та реалізації безрецептурних препаратів таких напрямків як: здоров’я ротової порожнини (Sensodyn, Paradontax, Aquafresh та ін.), здоров’я шкіри (Zovirax, Феністил, Ламізил та ін.), здоров’я органів дихання (Синекод, Віброцил, Отривін та ін.), боротьба з болем (Панадол, Солпадеїн, Колдрекс, Терафлю).
Вакцини

В Україні зареєстровані 19 вакцин та, починаючи з 2007 року, компанія GSK є одним з лідерів у постачанні вакцин серед інших фармацевтичних компаній, що представлені в Україні. З 2002 року вакцини GSK постачаються в Україну задля забезпечення потреб Національної програми імунізації. У 2014 році GSK Україна була першою та єдиною компанією, яка відгукнулася на запит Уряду та за результатами переговорної процедури підписала контракт з Міністерством охорони здоров’я на постачання вакцин та препаратів для лікування ВІЛ/СНІД. Починаючи з 2015 року, вакцини постачаються в Україну через міжнародні закупівельні агенції та міжнародну організацію UNICEF.
Повідомити про небажане явище та про скаргу на якість препарату
Повідомити про небажане явище або надіслати запит на отримання додаткової інформації стосовно препаратів ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна» Ви можете до ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна» за тел. (044) 585-51-85 або на e-mail oax70065@gsk.com, поскаржитися на якість препарату за тел. (044) 585-51-85 або +380 (50) 381-43-49, або на e-mail ua.complaints@gsk.com.
Повідомити про небажане явище, або надіслати запит на отримання додаткової інформації стосовно препаратів ТОВ "ГЛАКСОСМІТКЛАЙН ХЕЛСКЕР ЮКРЕЙН Т.О.В." Ви можете на e-mail oax70065@gsk.com, поскаржитися на якість лікарського засобу чи продукціії ТОВ "ГлаксоСмітКлайн Хелскер Юкрейн Т.О.В." на e-mail ua-cis.loc-pqc@gsk.com.
Контакти для ЗМІ
Тетяна Ткаченко, Менеджер з розвитку тендерного сегменту та ціноутворення
Tel: +380445855185
Email: Tetiana.x.tkachenko@gsk.com
Кар’єра
Дізнайтеся про можливості кар’єрного розвитку у компанії за посиланням https://jobs.gsk.com/en-gb/jobs?page=1&location=ukraine&stretch=10
Спеціалістам охорони здоров’я
Ми працюємо в сфері охорони здоров’я і регулярно спілкуємось з лікарями та іншими спеціалістами сфери охорони здоров’я (СОЗ). У будь-якій взаємодії з СОЗ, починаючи з надання якісної інформації щодо клінічних досліджень, ми прагнемо забезпечити прозорість та ставимо інтереси пацієнта на перше місце.
GSK повністю підтримує Кодекс Європейської федерації фармацевтичної промисловості та асоціацій (EFPIA) «Про індивідуальне розкриття фармацевтичними компаніями фактів передачі цінностей працівникам та організаціям сфери охорони здоров’я». Ми вважаємо, що це допомагає підвищити довіру і створити краще розуміння того, як фармацевтична галузь співпрацює зі спеціалістами охорони здоров’я.
В Україні розкриття інформації про виплати відбувається згідно з положеннями Кодексу фармацевтичної маркетингової практики Асоціації виробників інноваційних ліків «АПРАД» (зокрема, з урахуванням вимог розділу 14 «Розкриття інформації щодо перерахунку цінностей на користь професіоналів та організацій сфери охорони здоров’я» цього Кодексу).
GSK Україна реалізувала декілька дослідницьких проектів з епідеміології для подолання конкретних наукових прогалин у респіраторній медицині (поширеність ХОЗЛ, астми та алергічного риніту), запалення (поширеність, захворюваність та використання медичних ресурсів при системному червоному вовчаку) та онкології (поширеність, захворюваність та використання ресурсів охорони здоров'я при хронічному лімфолейкозі) на користь пацієнтів. Усі дані епідеміології публікуються у авторитетних рецензованих медичних журналах і стали основою для подальшої ціннісної діяльності у відповідних країнах.
Важливою частиною боротьби світової спільноти зі стійкістю до антимікробних препаратів є ініційоване GSK у 2002 році міжнародне дослідження антибіотикорезистентності Survey of Antibiotic Resistance (SOAR) у країнах Близького Сходу, Африки, Латинської Америки, Азіатсько-Тихоокеанського регіону та СНД, до якого 2011 року приєдналася й Україна. SOAR вивчає чутливість основних збудників позалікарняних інфекцій дихальних шляхів до антимікробних препаратів і є незамінним інструментом у питаннях регулювання застосування антибіотиків. Дані дослідження використовують для розробки і впровадження локальних протоколів антибактеріальної терапії позалікарняних інфекцій верхніх і нижніх дихальних шляхів. Упродовж усіх років проведення дослідження SOAR – єдиний в Україні подібний міжнародний проект – є надійним джерелом якісної та науково обґрунтованої інформації про рівень антибіотикорезистентності в регіоні.
В Україні, де рівень охоплення щепленнями є вкрай низьким, GSK приділяє особливу увагу інформаційно-освітнім програмам про цінність вакцинації за допомогою організації численних освітніх програм для фахівців охорони здоров'я, батьків, журналістів, проведення таких масштабних заходів, як щорічний Вакцинний саміт.
Наші працівники медичного підрозділу забезпечують постійний науковий діалог з експертами в галузі охорони здоров'я, вирішуючи потреби наукової спільноти в нових наукових даних та надійній медичній інформації щодо вакцинації, респіраторної та антиінфекційної медицини.
Корисні посилання:
- Унікальний інформаційно-сервісний ресурс moi-privivki.com, створений для підвищення обізнаності населення України про важливі аспекти вакцинації.
- Фахівці охорони здоров’я можуть ознайомитися з інструкціями для медичного застосування рецептурних лікарських засобів за посиланням https://gskpro.com/en-ua/
- Спеціалісти охорони здоров’я можуть ознайомитись із переліком деяких рецептурних препаратів, професійними статтями та відеороликами за посиланням https://gsk.apteka.ua/
Фінансова звітність GSK Україна за 2020 рік
Фінансову звітність за рік, який закінчився 31 грудня 2020 року ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна» та ТОВ «ГЛАКСОСМІТКЛАЙН ХЕЛСКЕР ЮКРЕЙН Т.О.В.» можна завантажити та переглянути нижче. Річна фінансова звітність з аудиторським висновком опублікована на виконання вимог абзацу 2 ч. 3 ст. 14 та п. 12 розд. V. Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV.
Завантажте PDF-версії звітів
Просимо зауважити, що група компаній GSK не несе відповідальності за інформацію, розміщену на сайтах третіх сторін.
©2001-2021 група компаній GSK або їх ліцензіар. Торгові марки належать або використовуються за ліцензією групою компаній GSK.У матеріалах використано ілюстрації, які є гіпотетичними випадками і не передбачають, що зображені моделі зазнавали медичних втручань або страждали від захворювань.
Сторінка призначена для користувачів, які знаходяться в Україні